• Novinky

• MK bedminton

• Dňa 30.4.2024 sa konali v Trenčíne MK v bedmintone. Našu školu reprezentovali družstvo dievčat aj chlapcov a oba tímy obsadili krásne 5. miesto v kraji, čo je v konkurenci hráčov s reprezentačnými skúsenosťami veľmi slušný počin. Ďakujem za reprezentáciu školy.

• MK mix volejbal

• Srdečná gratulácia našim mix volejbalistom,ktorí vybojovali v ťažkej konkurencii na MK pekné 3.miesto .

• KK Hviezdoslavov Kubín

• 29. 4. 2024 sa v Uhrovci uskutočnilo krajské kolo súťaže v prednese poézie a prózy v 4. a 5.kategórii - Hviezdoslavov Kubín. Miška Žatková z 2.C sa vracia domov s 3. miestom. Miška, gratulujeme!

• MR mix volejbal

• 26. 4. 2024 sa konali MR v mix volejbale chlapcov a dievčat. Naši študenti vzorne reprezentovali našu školu. Vybojovali 1. miesto a postup na MK. Srdečne blahoželáme!

• Celoslovenské kolo Ekonomickej olympiády

• 25. 4. 2024 sa v Bratislave konalo celoslovenské kolo Ekonomickej olympiády, kde nás zastupovali študenti Róbert Ružička, David Kršík a Oliver German, víťazi krajského kola. Z päťdesiatky účastníkov v náročnom národnom kole (na vstupe bolo 10 700 študentov stredných škôl) obsadil David Kršík 4. miesto a bude reprezentovať našu školu vo finálovom európskom kole.Blahoželáme :)

• Biologická olympiáda kat. A a B

• Blahoželáme účastníkom 58. ročníka BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY.

Adrián Horný - 2. miesto v krajskom kole, 4. miesto v celoštátnom kole a cena dekana UMB BB

Šimon Záhumenský - 3. miesto v krajskom kole a úspešný riešiteľ na celoštátnom kole

Ema Martinková - 3. miesto v krajskom kole

• Štúrovo pero

• Na celoslovenskej súťaži Štúrovo pero, ktorá sa konala vo Zvolene, školský časopis ROZHĽAD získal už po štvrtýkrát ZLATÉ ŠTÚROVO PERO - titul najlepšieho stredoškolského časopisu na Slovensku. Okrem toho sme získali aj 2. miesto v kategórii Nadácie Slovenskej sporiteľne - za články Olivera Germana zo 4. A a v kategórii Individuálnych príspevkov, kde sme mali medzi 10 najlepšími zastúpenie až 3 našich redaktorov, sa Pavlovi Ragulovi z 3.C podarilo obhájiť krásne 3. miesto.TV ROZHĽAD sa v kategórii Online žurnalistika umiestnila na výbornom 2.miesteĎakujeme veľmi vedeniu školy a nadácii Ad Astra za podporu a taktiež veľká vďaka patrí všetkým redaktorom, grafikom, prispievateľom a predplatiteľom.

• Ideme z krajského kola Hviezdoslavovho Kubína s 3.miestom! Petra Krivá získala 3. miesto v 2. kategórii v prednese poézie. Nela Hradňanská získala diplom za účasť.

• RK Hviezdoslavov Kubín

• 19. 4. 2024 sa uskutočnilo v Považskom osvetovom stredisku regionálne kolo Hviezdoslavovho Kubína recitátorov 4.a 5.kategórie. Kvalitní recitátori zo stredných škôl Ilavského, Púchovského a nášho okresu sa predstavili výbornými ukážkami poézie i prózy.

V próze sa na 3. mieste umiestnil Alex Lorintz (1.A), v poézii získala 3. miesto Kamila Cehelská (2.A),v krajskom kole nás bude reprezentovať Michaela Žatková (2.C). Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

• KK Dejepisná olympiáda

• Blahoželáme Betke Kľúčikovej (kvarta) k 2. miestu na krajskom kole dejepisnej olympiády v kategórii C a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• KK Mladý Európan

• Gratulujem tímu v zložení: Zuzka Jakubová, Veronika Kocifajová a Šimon Janáček k prvému miestu v krajskom kole súťaže Mladý Európan a postupu do celoštátneho kola.

• Deň narcisov 18. 4. 2024

• Veľká poďakovanie študentom z triedy sexta a Simonke Tichej z 3.B triedy za účasť v dobrovoľnej zbierke Deň narcisov. Podarilo sa vyzbierať na dobrú vec 1516eur. Veľká vďaka všetkým, ktorí ste prispeli.

• Veľtrh podnikateľských talentov

• Ďakujem našej študentskej firme Social Bridge Creations za úžasnú reprezentáciu školy na Veľtrhu podnikateľských talentov (16.4.2024) prinášame ocenenia: 1.miesto v kategórii Finančné riadenie a 2. miesto v kategórii Menežérsky tím.

• Postup na CELOSLOVENSKÉ KOLO Olympiády z kritického myslenia

• Blahoželáme žiakom Davidov Kršíkovi (4.A) a Samuelovi Rišiaňovi (KVINTA) - každý z nich za svoju vekovú kategóriu postupuje zo stoviek študentov z krajského kola a má možnosť zabojovať o najvyššie priečky na celoslovenskom kole olympiády. Tešíme sa, že zlepšujú svoje zručnosti v kritickom myslení a zároveň reprezentujú školu v tejto dôležitej oblasti. Ďakujeme aj ostatným žiakom za účasť a tešíme sa na účasť o rok - prihlásiť sa môže ktorýkoľvek žiak.

• Celoštátne kolo fyzikálnej olympiády

• Gratulujeme Jakubovi Buzalkovi na dosiahnutie 6. miesta v celoštátnom kole fyzikálnej olympiády s možnosťou postupu aj na celoeuropské a celosvetové kolo olympiády. Držíme mu palce, aby ho vybrali na postup na výberovom sústredení.