• Novinky

• Štúrovo pero

• Na celoslovenskej súťaži Štúrovo pero, ktorá sa konala vo Zvolene, školský časopis ROZHĽAD získal už po štvrtýkrát ZLATÉ ŠTÚROVO PERO - titul najlepšieho stredoškolského časopisu na Slovensku. Okrem toho sme získali aj 2. miesto v kategórii Nadácie Slovenskej sporiteľne - za články Olivera Germana zo 4. A a v kategórii Individuálnych príspevkov, kde sme mali medzi 10 najlepšími zastúpenie až 3 našich redaktorov, sa Pavlovi Ragulovi z 3.C podarilo obhájiť krásne 3. miesto.TV ROZHĽAD sa v kategórii Online žurnalistika umiestnila na výbornom 2.miesteĎakujeme veľmi vedeniu školy a nadácii Ad Astra za podporu a taktiež veľká vďaka patrí všetkým redaktorom, grafikom, prispievateľom a predplatiteľom.

• KK Hviezdoslavov Kubín

• Ideme z krajského kola Hviezdoslavovho Kubína s 3.miestom! Petra Krivá získala 3. miesto v 2. kategórii v prednese poézie. Nela Hradňanská získala diplom za účasť.

• RK Hviezdoslavov Kubín

• 19. 4. 2024 sa uskutočnilo v Považskom osvetovom stredisku regionálne kolo Hviezdoslavovho Kubína recitátorov 4.a 5.kategórie. Kvalitní recitátori zo stredných škôl Ilavského, Púchovského a nášho okresu sa predstavili výbornými ukážkami poézie i prózy.

V próze sa na 3. mieste umiestnil Alex Lorintz (1.A), v poézii získala 3. miesto Kamila Cehelská (2.A),v krajskom kole nás bude reprezentovať Michaela Žatková (2.C). Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.

• KK Dejepisná olympiáda

• Blahoželáme Betke Kľúčikovej (kvarta) k 2. miestu na krajskom kole dejepisnej olympiády v kategórii C a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• KK Mladý Európan

• Gratulujem tímu v zložení: Zuzka Jakubová, Veronika Kocifajová a Šimon Janáček k prvému miestu v krajskom kole súťaže Mladý Európan a postupu do celoštátneho kola.

• Deň narcisov 18. 4. 2024

• Veľká poďakovanie študentom z triedy sexta a Simonke Tichej z 3.B triedy za účasť v dobrovoľnej zbierke Deň narcisov. Podarilo sa vyzbierať na dobrú vec 1516eur. Veľká vďaka všetkým, ktorí ste prispeli.

• Veľtrh podnikateľských talentov

• Ďakujem našej študentskej firme Social Bridge Creations za úžasnú reprezentáciu školy na Veľtrhu podnikateľských talentov (16.4.2024) prinášame ocenenia: 1.miesto v kategórii Finančné riadenie a 2. miesto v kategórii Menežérsky tím.

• Postup na CELOSLOVENSKÉ KOLO Olympiády z kritického myslenia

• Blahoželáme žiakom Davidov Kršíkovi (4.A) a Samuelovi Rišiaňovi (KVINTA) - každý z nich za svoju vekovú kategóriu postupuje zo stoviek študentov z krajského kola a má možnosť zabojovať o najvyššie priečky na celoslovenskom kole olympiády. Tešíme sa, že zlepšujú svoje zručnosti v kritickom myslení a zároveň reprezentujú školu v tejto dôležitej oblasti. Ďakujeme aj ostatným žiakom za účasť a tešíme sa na účasť o rok - prihlásiť sa môže ktorýkoľvek žiak.

• Celoštátne kolo fyzikálnej olympiády

• Gratulujeme Jakubovi Buzalkovi na dosiahnutie 6. miesta v celoštátnom kole fyzikálnej olympiády s možnosťou postupu aj na celoeuropské a celosvetové kolo olympiády. Držíme mu palce, aby ho vybrali na postup na výberovom sústredení.

• OK Biologickej olympiády kategória E

• Dňa 11.4.2024 sa konalo okresné kolo biologickej olympiády kategória E. V odbore botanika sa umiestnila Barborka Brezničanová z tercie na 2.mieste a postúpila na krajské kolo. V odbore zoológia bola úspešnou riešiteľkou Janka Mahútová zo sekundy. Blahoželáme😊

• MK v basketbale dievčat SŠ

• Dňa 11.4.2024 konali v Myjave MK v basketbale dievčat SŠ. Družstvo dievčat našej školy /viď foto/,sa umiestnilo na peknom 3.mieste. Blahoželáme😊

• MR v basketbale dievčat

• Dňa 9.4.2024 sa konali MR v basketbale dievčat. Družstvo našich dievčat obsadilo 1.miesto a postúpilo na MK, ktoré sa budú konať 11.4.2024 v Myjave.Srdečná gratulácia 😊

• KK SOČ
            • KK SOČ

• Ďakujeme študentom za vzornú reprezentáciu školy na krajskom kole súťaže Stredoškolská odborná činnosť:

1.miesto Odbor 02 Matematika, fyzika Jakub Buzalka (spoluautor Martin Buday)

2.miesto Odbor 17 Pedagogika, psychológia, sociológia Andrea Babíncová (spoluautori Lucia Pavlíková, Petra Piláciková)

3.miesto Odbor 17 Pedagogika, psychológia, sociológia Matúš Pavlík (spoluautori Richard Bušík, Veronika Kocifajová)

3.miesto Odbor 04 Biológia Sebastián Kmec (spoluautori Alexandra Vojteková, Vanesa Vojteková)

3. miesto Odbor 02 Matematika, fyzika Pavol Rágula (spoluautori Eva Seková, Veronika Remišová )

7.miesto Odbor 05 Životné prostredie, geografia, geológia Monika Križanová (spoluautori Milena Čížová, Richard Vojtko)

7.miesto Odbor 11 Informatika Andrej ApoleníkVíťazom blahoželáme

• KK Ekonomickej olympiády

• Na krajskom kole Ekonomickej olympiády sa našim študentom podarilo zvíťaziť nad všetkými súpermi (59 účastníkov, ktorí postúpili z prvého kola) a obsadili sme: 1. miesto David Kršík 4.A, 1. miesto Róbert Ružička kvinta, 3. miesto Oliver German 4.A. Všetci traja postupujú do celoslovenského kola. Blahoželáme !!!