• Novinky

• KK Olympiáda ľudských práv

• 1. MIESTO NA KRAJSKOM KOLE OĽP. Blahoželáme Davidovi Kršíkovi (4.A) k obhájeniu 1. miesta na krajskom kole Olympiády ľudských práv a postupu na celoštátne kolo. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• KK Olympiády zo slovenského jazyka

• 12.2.2024

Blahoželáme Kristiánovi Vráblovi (1.C) k 1. miestu na krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a k postupu na celoslovenské kolo. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• OK Dejepisnej olympiády

• 5.2.2024

Blahoželáme ALŽBETE KĽÚČIKOVEJ (KVARTA) k 1. miestu na okresnom kole dejepisnej olympiády v kat. C a postupu na krajské kolo. Rovnako blahoželáme NELE KRŠÍKOVEJ (TERCIA) k 4. miestu v kategórii D. Ďakujeme im za krásnu reprezentáciu školy, ochotu na sebe pracovať a za sebapresah, ktorý týmto v osobnom živote dosiahli.

• OK dievčat v basketbale

• Dňa 23.1.2024 sa uskutočnilo okresné kolo dievčat v basketbale, kde našu školu reprezentovali žiacky v zložení:  T. Bednárová, G. Čižmárová, T. Jalakšová, M. Križanová, I. Mejsnarová, Van. Mejsnarová, Ver. Mejsnarová, N. Mitašová, Z. Sovíková, V. Vyvleková. Dievčatá vyhrali všetky tri zápasy a postúpili do ďalšieho kola. Gratulujeme!!!

• Okresné kolo Olympiády v NEJ pre žiakov SŠ

• Dňa 18. 1. 2024 sa na našej škole uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku pre študentov stredných škôl z nášho okresu. Naši gymnazisti súťažili v kategórii 2A a 2B a vybojovali si postupové miesta do krajského kola.V kategórii 2A sa na 1. mieste umiestnil Šimon Záhumenský (1.B) a na 2. mieste Kristián Vrábel (1.C). V kategórii 2B zvíťazil Samuel Dinga (3.B) a na 2. mieste sa umiestnil Martin Haninec (4.B).Uvedení študenti sa tak pridajú k Ivanke Mejsnarovej (4.C), ktorá postúpila do krajského kola priamo zo školského kola ONJ v kategórii 2C.Ďakujeme vám za vzornú reprezentáciu, srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole ONJ.Vaši nemčinári :)

• OK Olympiády v ANJ

• Dňa 17.1.2024 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Súťažilo sa v šiestich kategóriách. Zo šestice našich študentov sa až štyrom podarilo prebojovať do krajského kola:Karolína Hrenáková, Marco Švec, Andrej Popelka a Veronika Miková.Srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole.

• MO v bedmintone žiačok SŠ

• 18.1.2024 sa v telocvični našej školy uskutočnili MO v bedmintone žiačok SŠ. Družstvo našich dievčat v zložení M.Križanová, S.Grbálová a R.Kučerová obsadilo 1.miesto a vybojovalo postup na MK v Trenčíne. Srdečne blahoželáme 😊

• MO v bedmintone

• Do fotogalérie bol pridaný nový album MO v bedmintone.

Dnes sa uskutočnili v telocvični našej školy MO v bedmintone študentov SŠ. Našu školu reprezentovalo družstvo chlapcov v zložení : M.Pavlik,A.Petrík a J.Procházka, ktoré obsadilo 1.miesto a vybojovalo si postup na MK v Trenčíne. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.😊

• Dobrá novina

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Dobrá novina.

Ďakujeme všetkym, ktorí sa zapojili do tradičnej predvianočnej zbierky Dobrá novina. Vďaka koledníkom z 2. A a TERCIE sa tento rok na našej škole podarilo vyzbierať až 225,44 EUR pre deti v Sudáne. Srdečne ďakujeme 🌍

• Gymnazisti v charite

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Gymnazisti v charite.

Gymnazisti v spolupráci s redaktormi časopisu Rozhľad zaniesli deťom do Charitného domu v Považskej Bystrici sladkosti a drobnosti zo zbierky, ktorá prebiehala už tradične v predvianočnom období na našej škole. Všetkým, ktorí prispeli, srdečne za deti ďakujeme 🥰🍬🧸🧑‍🎄

• Majster rétor

• V krajskom kole súťaže Majster rétor, ktoré sa konalo 28.11. v Trenčíne, naša žiačka Andrea Babincová z 3.C získala v silnej konkurencii krásne 2.miesto. Srdečne blahoželáme🎉

• Reprezentačný ples gymnázia

• Gymnázium v Považskej Bystrici Vás srdečne pozýva na Reprezentačný ples gymnázia

pri príležitosti 70. výročia založenia školy.

Základné informácie nájdete na plagáte. Tešíme sa na Vás a spoločný príjemný zážitok.

• MO v šachu

• Včera sa uskutočnili MO v šachu družstiev SŠ.Družstvo našej školy sa umiestnilo na 1.mieste a vybojovalo si postup na MK v Prievidzi. Družstvo tvorili: V.Dubcová, M.Kremeň, M.Seko, J.Procházka, M.Slivinskyi. Srdečne blahoželáme.😊

• Strašidlá a bosorky

• Dňa 24. októbra sa na malom gymnáziu uskutočnil projektový deň s názvom Strašidlá a bosorky. Príma strašidlá vymýšľala, animovala v počítačovom programe a nazvučovala. Sekunda sa zaoberala regionálnymi strašidlami, maľovala a tvorila príbehy. Tercia vyrábala kalendár na základe prezentácie stridžích dní a kvarta sa venovala procesom s bosorkami s presahom do politických procesov. Ďakujeme Považská Knižnica a Jozefovi Pobočíkovi a vyučujúcim: Katarína Fórová, Marta Pažitná, Veronika Lagová, Jozef Šujak. Deň organizačne pripravila Eva Žibrúnová.

• Kožaz
            • Kožaz

• V dňoch 9.9.-17.9.2023 sa uskutočnil KOŽaZ v CHorvátsku,v mestečku Drveník.

Študenti 3.ročníka absolvovali branný pretek,v ktorom si precvičili zručnosti z topografie,resuscitácie,obväzovej techniky ,horolezectva a lukostreľby.

Navštívili mesto Omiš a raftovali na rieke Cetine.